Aktuality

Novinky ohledně webu a naše plány.

Milí příznivci počasí ve východních Čechách! V současné době jsou vám již plně k dispozici nové webové stránky, na kterých vždy naleznete aktuální informace z našich meteostanic, které provozujeme. Původně jsme spuštění webovek plánovali až na leden 2020, nicméně z důvodu napadení původních stránek robotem, který naše stránky přesměroval na podvodný dotazník lákající na falešné výhry (tzv. phishing) a tím je zcela znehodnotil, jsme přistoupili k urychlení spuštění nových stránek o více než měsíc. Ale všechno zlé je k něčemu dobré a díky zpracování zbrusu nových stránek, které jsme raději přenechali odborníkovi, jsme do nich mohli promítnout všechna vylepšení, která jsme plánovali nasazovat postupně v delším časovém horizontu.

Co nás ještě čeká? Stránky se budou dále vylepšovat, čeká nás ještě práce na tabulkách, zprovoznění informací o srážkách, zprovoznění blogu a zajímavé vylepšení titulní stránky. Současně nás čeká modernizace našich stanic, neboť např. stanice Vojtěchov je vybavena pouze podomácku vyrobeným radiačním štítem. To způsobuje za slunečných dnů zkreslení teploty vzduchu o cca 2 – 2,5°C v době mezi 9. a 12. hodinou dopoledne. Kvalitní štít pro Vojtěchov jsme již zakoupili - sice použitý, zato profesionální, s větráčkem napájeným solárním článkem. Jeho instalace proběhne v nejbližších týdnech. Dále jsou některé stanice vybaveny neoriginálními čidly teploty s vyšší odchylkou měření. Provedli jsme sice jejich kalibraci podle teploměru ověřeného Českým metrologickým institutem, takže na webu jsou zobrazovány již přesné hodnoty, máme však obavy o jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům, proto jsme se rozhodli je též postupně vyměnit za originální.

A konečně avizované ochlazení! Někdo se na něj netěší, my jsme ale nadšení. A to proto, že jako fandové do počasí nemáme rádi fádní počasí, kdy se prakticky nic neděje. Říkáme tomu „meteonuda“… Toto bude aspoň změna. Už se těšíme, jak na webu budeme sledovat on-line poklesy teplot, kterým říkáme „kolmice“, a budeme porovnávat rychlost poklesu na různých našich stanicích. Jak vidíte, stále je co vylepšovat a vy nám držte palce, ať se nám cíle podaří v rámci možností naplnit. Díky, že jste s námi! Tým meteo-roven.cz

 

28.11.2019 15:57h
6x