Aktuality

Dnešní den strávený v Krkonoších

Již v sobotu jsme plánovali, že bychom se mohli podívat do Krkonoš a omrknout, jak se tady projevilo ochlazení předchozích dnů. Ráno jsme se definitivně rozhodli zrealizovat náš plán, nasedli do auta a vyrazili. Ještě jsme nebyli pevně rozhodnutí, jakou trasu zvolíme, až cestou padlo rozhodnutí, že zkusíme trasu z Pece pod Sněžkou po modré turistické trase Obřím dolem směrem na hřeben Krkonoš. Začali jsme s výstupem okolo půl jedenácté dopoledne. Stoupali jsme poměrně svižně do kopce při zatažené obloze a počasí se zpočátku nemělo snahu nějak vylepšovat. Až když jsme došli téměř k vodopádům Rudého potoka, otevřel se nám pohled na Studniční horu (1554 m.n.m.).

Chvilku poté jsme se již nacházeli v nadmořské výšce kolem 1225 m.n.m a dorazili jsme na místo zmiňovaného vodopádu.

Pokračovali jsme dále v cestě na vrchol hřebene, kde se nám otevřel pohled na naši nejvyšší horu Sněžku a dále pak také výhled do Polska, kde bylo dokonce v tu chvíli oproti české straně Krkonoš o něco méně oblačnosti.

Na hřebeni již bylo více sněhu - odhadem od 3 do 10 centimetrů, sníh byl však místy navátý do sněhových jazyků. Dále jsme pokračovali Úpským rašeliništěm směrem k Luční boudě. Zde jsme se občerstvili a nabrali další síly na postupný návrat do Pece. Vydali jsme se po červené směrem na  Výrovku, kde bylo sněhu ještě více a místy byl navátý do závějí kolem cesty.

Cestou z hřebenu se nám nabídl ještě pohled do údolí směrem k Peci pod Sněžkou.

Výlet se nám vydařil, sněhu bylo trošku více, než jsme očekávali a odhadovali při pohledu na webkamery. Počasí nakonec také vyšlo, nefoukal ani silný vítr, jak jsme v Krkonoších již několikrát zažili.

Tým meteo-roven.cz

01.12.2019 18:47h
45x